10 rozvodových scenárov

Keď láska zíde z cesty a prevráti sa v priekope na strechu, úlohou pasažierov je jediná vec – prežiť. Všetci príbuzní a priatelia sa síce čudujú, ako je možné, že sa rozvádzate, veď ste sa mali tak radi. Tu sú príčiny. V nasledujúcom texte sa často používa sloveso spať, každému známe slovo vyjadrujúce útlm činnosti organizmu za účelom dobitia jeho energie. V našom prípade však dole uvedené osoby toho veľa nenaspali. . .

1. Muž sa vyspí s tromi ženami, tretiu oplodní. Vezmú sa. Keď má ich dieťa 4 roky a vie sa samo najesť a ísť na WC, zrazu obaja zistia, že majú nejaký voľný čas a veľa nápadov ako ho vyplniť. Rozvedú sa.

2. Muž sa vyspí so sto osemnástimi ženami, sto osemnástu oplodní. Všade rozpráva, ako sa vybúril a je čas usadiť sa. Vezmú sa. Keď má dieťa 4 roky a vie sa samo najesť a ísť na WC, on sa vyspí so stodevätnástou ženou a zistí, že sa ešte akosi nevybúril. Nasledujúcich desať rokov sa dovybúri do čísla stoštyridsaťsedem. Ona si nič nevšíma, alebo nechce všímať, lebo chce byť moderná, alebo jej nálada je už príliš mizerná. Cudzoložnica 147 je však oplodnená a hrozí priateľskou diskusiou s ňou, preto on prinesie šťastnú novinu domov radšej sám. Rozvedú sa.

3. Muž sa vyspí s dvanástimi ženami, dvanásta sa mu páči tak veľmi, že si ju chce nechať. Vezmú sa. Ona chce byť oplodnená, ale nedarí sa jej. Namiesto toho, aby boli radi, že majú svätý pokoj, sa navzájom obviňujú, kto za to môže. Po šestnástej dovolenke na Vire sa doma jeden na druhého dívajú a snažia sa spomenúť si, kto ten druhý človek je. Rozvedú sa.

4. Muž a žena sa zoznámia v opernom bare počas druhého dejstva La Traviaty a je to láska na druhý pohľad. On dáva veľký pozor, ale žena je nejakým neznámym nedopatrením aj tak oplodnená. Vezmú sa. On rád sedí doma pri televízii vo svojich obľúbených teplákoch a papučiach, ona sa rada parádi, omaľuváva a navštevuje s kamarátkami. Nevadí, protiklady sa predsa priťahujú. Ona sa raz vráti domov o jedenástej večer a on vyzvedá, kde tak dlho bola. Ona povie, že s kamarátkami. Dostane facku. Rozvedú sa. On kúpi dieťaťu drahú plastovú stavebnicu, ona dieťaťu povie, že on je diabol zo samotného dna pekla.

5. Muž a žena sa zoznámia, zaľúbia sa do seba ako kone a vezmú sa. Ona je oplodnená a zakrátko ešte raz a potom ešte raz. Rodina si veselo džavotá v trojizbovom byte. On veľa pracuje a ona je doma, kde naháňa troch malých gremlinov s varechou v ruke. V jeho práci prijmú novú mladú kolegyňu, ktorá veľmi oceňuje jeho pracovné nasadenie a zmysel pre rodinu. V jeden sychravý septembrový večer musia obaja zostať dlhšie v kancelárii, pretože firma má nového zákazníka. Nevedno ako, odrazu obaja fotografujú svoje nahé pozadia na kopírovacom stroji s podávačom. On a ubehaná krotiteľka z trojizbového bytu sa rozvedú.

6. Žena sa vyspí so sto osemnástimi mužmi, ale nikto ju nie a nie oplodniť. Slečna sa pozrie do zrkadla na svoje pysky a na svoje pysky a skonštatuje, že je najvyšší čas vydať sa. Hľadá nejakého vhodného ženícha, čiže niekoho s trojnásobkom priemerného národného príjmu a vyššie. Kandidátov je niekoľko, najmladší z nich je dvakrát taký starý ako pyskaňa. Z čisto čistej z neba spadnutej lásky sa vezmú. Jej je smutno za starými kamarátmi. Do roka po svadbe sa vyspí so šiestimi. Kandidát zomrie. Celý majetok odkáže Cisterciánskemu rádu.

7. Muž a žena si povedia „ľúbim ťa“ a „áno“. Nasledujúcich päť rokov majú nejaké finančné problémy, zatiaľ čo televízia chrlí ďalšie a ďalšie reklamy na kórejské sedany, parné a varné hrnce, pleťové krémy, vlasové farby a záchodové likvidátory baktérií. Ona povie, že nie je šťastná. On si otvorí pivo. Rozvedú sa.

8. Muž a žena sa zoznámia a strávia tri mesiace za zamknutými dverami. Sú zo seba a zo svojich hanebných partií celí uveličení a vezmú sa. Ona je zakrátko oplodnená. Keď má dieťa 4 roky a vie sa samo najesť a ísť na WC, ona sa posťažuje, že jej utekajú najlepšie roky života a že by teda chcela ísť na swingers párty a vyskúšať, aké to je, keď ju milujú traja muži naraz. On sa novej myšlienke snaží ukázať svoju podporu, no keď sa dátum párty blíži, vyjadrí svoju nespokojnosť rozhádzaním celej zbierky bytovej dekorácie smerom k najbližšej stene. Rozvedú sa.

9. Muž a žena sa vezmú. On veľa pracuje a po práci chodieva s kamarátmi na pivo. Ona mu desať rokov nadáva, prečo stále chodí na pivo a kde stále tak dlho je a určite je tam s nejakými ženami a možno sú tam nahé, určite aspoň od pása nadol. On ju má rád, preto začne chodiť z práce rovno domov, oblečie si svoje obľúbené tepláky a papuče a sadne si k televízoru. Ona mu začne desať rokov nadávať, prečo stále sedí doma, mal by niekam ísť, veď aj muž jej kamarátky podniká a cestuje po celom svete, minule bol vo Frýdku-Místku. On nevie, čo má robiť, rozvádzať sa mu nechce, keď už je v teplákoch, tak len pozerá na hodinky, kedy by to mal približne zomrieť.

10. Muž a žena sa vezmú. On veľa pracuje a spí so všetkými kolegyňami, ona rozhadzuje jeho peniaze a chodí na swingers párty. Žijú spolu spokojne a šťastne päťdesiatdva rokov. V jedno sychravé septembrové ráno sa ona zobudí a všimne si, že on leží vedľa nej s otvorenými očami a ústami a nehýbe sa. V izbe sa vznáša aróma tri týždne zabudnutej otvorenej tatárskej omáčky.

Týchto desať scenárov pokrýva približne 96% všetkých prípadov. Pre zvyšné 4% sa väčšinou vypracúva špeciálne libreto.

11. Dvaja muži sa spolu zoznámia a na znak nového priateľstva si podajú ruky. Nie sú si celkom istí, ale aj po niekoľkých dňoch majú neodbytný pocit, že v okamihu podávania rúk mali obidvaja erekciu. Aby sa uistili, že je to naozaj pravda, stretnú sa znovu a ešte raz si dajú serus. Je to pravda. Chlapi by sa chceli vziať, ale nedá sa to. Odcestujú preto do jurisdikcie, kde sa to dá, no krátko po príchode zistia, že na novom mieste je veľa iných zaujímavých mužov. Snúbenci sa rozhodnú, že so svadbou by sa ešte mohlo chvíľočku počkať. Alebo jeden sa rozhodne a druhý rozhadzuje bytovú dekoráciu.