Ako uloviť doktora?

Hľadáte muža? Dobrú partiu s vysokým spoločenským statusom, ktorý materiálne zabezpečí konkubínu, deti aj celú rozvetvenú rodinu a ktorý poskytne špecializované znalosti, zručnosti a známosti, keď ich rozvetvená banda bude potrebovať? Dobre robíte. Preto vždy, keď sa okolo vás začne motať nový podmaniteľ, opýtajte sa ho okamžite a bez váhania, či nie je náhodou doktor.

Ale nie doktor hocičoho, nie, vy budete hľadať doktora medicíny, čiže lekára, prípadne doktora práv, čiže lotra. Spýtajte sa svojho nápadníka, čo študuje/študoval. Ak odpovie, že medicínu, ste na správnej adrese. Keď sa chcete dobre pobaviť, spýtajte sa ho, prečo si vybral práve túto školu, začne vám rozprávať, ako chcel odjakživa pomáhať ľuďom a zachraňovať životy. Snažte sa zo všetkých síl nevybuchnúť smiechom a tešte sa, že vám kúpi kabriolet, keď mu zdravotná poisťovňa preplatí výkonové body. Spýtajte sa ho dodatočne na jeho odbornosť, špecializáciu. Ľudské telo má mnoho častí a každá časť má svojho špecialistu. Proktológ sa pozerá pacientom do Ústí nad Labem, gynekológ sa zaoberá problémami ženskej duše, urológ je špecialistom na mužskú hanbu, anestéziológ učí ľudí počítať do desať, pričom sa nikto nikdy nedostal ani po šesť, onkológ rozhoduje, či dozrel čas na návštevu Benátok a patológ víta všetkých, ktorí sa z Benátok vrátili. Poznať špecializáciu vášho vyvoleného je veľmi dôležité, pretože ak sa jedná o takú, pri ktorej chytá do rúk rozličné ľudské orgány, a to najmä tie s vonkajším vylučovaním rôznych sekrétov a exkrementov, nesmiete mu doma nikdy dovoliť variť večeru, hlavne nie recepty, ktoré vyžadujú náročnú manipuláciu prstami. Žiadne feferónky plnené syrom, žiadne linecké kolieska, žiadne domáce pirohy. Jach!!!

Okrem zdravotných výkonov obodovaných na vysoké sumy si budete vo zväzku s lekárom užívať aj značnú spoločenskú prestíž. Váš muž odvekej najromantickejšej profesie sa bude prechádzať v bielom plášti a všetky zdravotné sestry a pacientky budú po vás hádzať závistlivé a po ňom žiadostivé pohľady. Všetky vaše kamarátky sa budú predbiehať, čo krásne vám kúpia, aby ich váš MUDr.lant vyšetril mimo poradovníka na najdrahšom prístroji v okruhu 170 kilometrov a aby sa potom mohli v kaviarni chváliť, že sa prihovoril u kolegu v Košiciach, aby sa prihovoril u kolegu v Bratislave, ktorý sa prihovorí u kolegu v Innsbrucku, ktorý sa prihovorí u kolegu vo Svidníku, aby ich exkluzívne vyšetril v sobotu večer a predpísal im švajčiarsky paracetamol, nie ten hlohovecký hnoj pre robotníckych dôchodcov. Peknú krabičku s bielym krížom v červenom štvorci si potom dajú do kabelky, aby ju pri každom kofeínovom posedení mohli vytiahnuť a vzdychať: „Vieš, ako zaberá?“ A zatiaľ čo vašim kamarátkam predpíše len to, čo naozaj potrebujú, vám predpíše, čo len budete chcieť, je to váš osobný a úplne legálny drogový díler.

Lekár je skrátka dlhodobo najpopulárnejším mužom na pozíciu manžela a rodičia na celom svete tlačia svojich synov do štúdia medicíny a svoje dcéry do vydaja s týmito študentmi. Na svete je najmenej dvadsať ďalších akademických titulov a doktorátov, no iba lekára každý oslovuje pán doktor: „Dobrý deň, pán doktor, chcem sa opýtať, pán doktor, moja žena mi nechce dovoliť milovať ju do proktologického otvoru, dovidenia, pán doktor, pozdravujte odo mňa pani doktorku. . . “ To keď má niekto pred menom PaedDr., toho každý oslovuje: „Zdravím, pán Dlážka, do práce, do práce?“ Pritom doktor Dlážka je fundovaným odborníkom na správnu výchovu detí, konkrétne na ich mlátenie hlava-nehlava, slezina-neslezina.

Právnici. Ďalší beznádejní romantici. NÁMIETKA!!! Svedok používa sarkazmus. Prijíma sa. Dobre, dobre. Právnici. Ďalší naslovovzatí a za slovo chytajúci profesionáli. Keď si budete chcieť uloviť jedného z týchto ľudových humoristov, mali by ste vedieť, že nie je právnik ako právnik. Ak ste ochotná vzdať sa svojho kabrioletu, bude vám stačiť aj taký, ktorý sa zaoberá predlžovaním nájomnej zmluvy stánku s veternými vrtuľkami, alebo obhajobou ľudí, ktorí do kríkov odhodili obal od Snickersu. Keď však chcete nový červený osemvalec, bude si musieť JUDr.áš nosiť domov trochu zaujímavejšie prípady, menovite vrahov, zabijakov, hrdlorezov, výtržníkov, znásilňovačov, zvrhlíkov, zlodejov, rozkrádačov, dlhoprstých lapibankárov, podpaľačov, všetkého schopných narkomanov, notorických podvodníkov, mešuge šialených pomätencov a iných laureátov Krištáľového krídla. A čokoľvek títo noví rodinní známi napáchali, váš profesionál ich bude musieť od všetkého pekne očistiť a pozatým ešte obviniť druhú stranu z nactiutŕhania a pošliapania dobrej povesti. Potom dostanete kabriolety kľudne aj dva a na Vianoce mnoho farebných pohľadníc od spokojných zákazníkov. Veselé a požehnané sviatky želá Timo „Semenníkodrvič“ Astonomios.