ASOCIÁL reformuje dôchodkový systém

Čo by sa stalo, keby sme zrušili sociálne zabezpečenie? Keby sme zatvorili Sociálnu poisťovňu a Úrad práce, prepustili 13 000 zamestnancov a predali všetky budovy? Možno nie všetky, niektoré by sme si nechali ako paintballové arény, amatérski counterstrikeri si určite radi vyskúšajú boj na schodoch alebo zamotaní v žalúziách. Vaša prvá odpoveď by asi bola, že by to viedlo ku kolapsu spoločnosti, úplnej katastrofe civilizácie, akú svet nevidel od vstupu Ostrogótov do Ríma alebo vstupu Branislava Mojseja do stavu manželského. Zostali by nám len holé dlane a v nich ročný rozpočet 13,96 miliardy eur, čo predstavuje 213 eur každému z 5 460 000 slovenských občanov každý mesiac.

13 966 360 000 eur, toľko míňa rozpočet verejnej správy na sociálne zabezpečenie v roku 2020. Neviem, z čoho všetkého sa táto suma skladá, ak to vôbec niekto vie. Keby ste postavili do radu všetkých poslancov Národnej rady, ani jeden by vám nepovedal, z čoho pozostáva táto kapitola. Mohli by ste na nich kričať: „Povedz, z čoho pozostáva sociálne zabezpečenie! Povedz!!! Kam ide tých 14 miliárd??? POVEDZ!!!“ Niektorí by sa počúrali do nohavíc, ale nevedel by to nikto.

Bratislava. Sofistikovaný systém starostlivosti o flóru na ústredí Sociálnej poisťovne.

Hnidopichovia a iní byrokrati by vyhlásili, že to nie je možné, existujú totiž určité záruky a dohody a spoločenský konsenzus a sme viazaní ústavou. Narazili by sme na množstvo problémov: technických, administratívnych, právnych, bezpečnostných. Všetky rezorty by boli zasiahnuté, bolo by treba vytvoriť medzirezortné komisie, zainteresovať rady, úrady, agentúry, komory a odbory. Nedá sa to, je to volovina, to sa nikdy nepodarí, zem je plochá, oheň je jediný zdroj svetla a nič, čo je ťažšie ako vzduch, nemôže lietať. Je to zmena, bojím sa.

V skutočnosti je to také jednoduché, že to pochopí aj úplný minister práce. Priemerný Slovák žije 77 rokov (muži 74, ženy 80). To je 924 mesiacov, počas ktorých dostane 196 812 eur.

Matka dnes dostáva 829 eur za narodenie dieťaťa, priemernú materskú dovolenku 660 eur pol roka, rodičovský príspevok 214 eur tri roky a prídavok na dieťa 24,95 € do 26 rokov dieťata, ak študuje na vysokej škole. Spolu = 19 229,50 €. V novom systéme dostávajú matka aj dieťa každý mesiac 213 €. Spolu za 26 rokov = 132 912 €. A nemusia nikde o nič žiadať a ondieť sa s papiermi. Musia mať pulz a matka musí mať občiansky preukaz.

Bardejov. Nukleárna rodina je naďalej základnou bunkou spoločnosti. Trojčlenná bude dostávať 639 eur mesačne.
Bardejov. Od batoliat až po maturantky. . . všetko stojí peniaze.

Každý dospelý človek v produktívnom veku dostane 213 € mesačne, či pracuje alebo nie, či je bohatý, chudobný, chorý, zdravý, veľký, malý, biely, čierny, zelený. Od 25. do 65. roku veku to bude 102 240 €.

Bratislava. Dokážu sa naši čelní predstavitelia vcítiť do kože pracujúceho človeka? Vedia, čo je to vcítiť sa?

Priemerný dôchodca poberá dôchodok 486 eur po dobu 20 rokov. To je 116 640 €. 213 € mesačne za celý život dlhý 77 rokov je 196 812 €. Niekto sa ohradí: „Ale ja som zarábal veľa a vychádza mi dôchodok 1 500 €.“ Blahoželám, to je vaša odmena, viac zarobených peňazí. Štát neodmeňuje úspech, štát je hulvátska socialistická mašina na futrovanie do menej šťastlivých. Naviac teraz dostávate peniaze v energickej časti života a môžete ich použiť na zvrhlé bisexuálne orgie alebo sadu modelárskych pinziet. V starobe, keď sa vám z prievanu budú robiť modriny, už peniaze nebudú mať veľký význam. A zdravotné poistenie normálne existuje a funguje ďalej.

Nový systém je tiež spravodlivejší pre ľudí, ktorý zahynú pri dopravnej nehode vo veku 45 rokov, alebo zomrú na rakovinu v šesťdesiatke. Dostanú nejaké peniaze. V starom systéme platili, platili a dostali exkrement. Na predvolebných billboardoch sa propagujú istoty, no v skutočnosti máme len poistenie, hráme rusínsku ruletu. Niektorí klienti dosiahli vyšší výnos v BMG Invest.

Niektorí invalidní dôchodcovia budú novým systémom znevýhodnení, budú však oslobodení od nedôstojnej ľubovôle posudkových lekárov obodovať ich jedinečný hendikep. Systém pomoci ťažko skúšaným osobám je na Slovensku v tejto chvíli galimatiáš, aký by nenavarili ani psíček s mačičkou a keby aj navarili, vlk by ho nejedol. Podľa vašej životnej situácie môžete čerpať desiatky pravidelných a jednorazových príspevkov, všetky sprevádzané nutnosťou splniť nespočetné podmienky a náležite ich zdokumentovať. Ľudia starajúci sa o ťažko chorých priateľov a rodinných príslušníkov trávia viac času vypĺňaním a opravovaním papierových franforcov než samotnou starostlivosťou. Takisto niektorí lekári sú skorumpovaní a mnohí invalidi sú simulanti a hypochondri. Sociálne zabezpečenie je odteraz zbavené špekulácií a zaujatosti. Ľudskosť sme zbavili ľudského faktora.

Trenčín. Tony a tony zbytočného muriva a okniva.

Samozrejme, v novom systéme sa ruší platená dovolenka, každý si môže urobiť voľno kedy a koľko chce. Ruší sa nemocenské v čase pracovnej neschopnosti, kvôli chrípke sa nemusíte obliekať, pochodovať v metelici a sedieť dve hodiny v čakárni. Ležíte, potíte, nikomu nehlásite, svet je opäť racionálny. Neexistujú stravné lístky, nenosíte so sebou duplicitnú ceninu, kvôli ktorej sa vždy pohádate pri pokladni, že má trhlinu cez metalický pásik. A nemusíte za sebou ťahať francúzsku barlu, ani ju nosiť založenú na kostre bicykla. Das ganze slowakische Volk ist nicht mehr eine Simulantenbande!

Občania Slovenska odvykajú od štátnych barličiek a dáždničkov, tak ako chlapča privyká k piesni šumnej materi v Sládkovičovom Detvanovi. Koniec príspevkov, dávok, podpôr a dotácií. Žiadne polomáčané sušienky v chorobe, žiadna bonboniéra v nezamestnanosti, odteraz máme všetci kľúče od čokoládovne, keksíky a dezert si zadováži každý sám. Kto vie, či mi chutí viac Toffifee alebo Kit Kat Chunky? Ja alebo nejaký anonymný perohryz z Bratislavy? Viem to len ja, jedine, že som to niekomu napísal cez Threemu, tak už to vedia všetci.

A čo s 13 000 nezamestnanými? Predstavujem si to ako Hurvienok vojnu. Prísť o prácu nie je nikdy jednoduché. Psychológovia sa zhodujú, že je to pre mnohých rovnaká trauma ako úmrtie v rodine, niektorí prepustení dokonca popisujú pocit, ako keby zomreli oni sami. Ľudia sú priam obarení, keď sa to dozvedia, začnú sa ponosovať a horekovať. Toto si zaslúžili za 20 rokov vernej služby? Prečo, kto za to môže, a čo teraz, ako zaplatia hypotéku a všetky ostatné záväzky životnej úrovne, na ktorú si zvykli? Aj keď mnohí pripúšťajú, že sociálne zabezpečenie je na Slovensku stŕpnuté a od základu systémovo pokazené a sú dokonca ochotní povedať to šeptom, vo chvíli, kedy majú prísť o pracovné miesto a pravidelný príjem, začnú svojho zamestnávateľa rezolútne obhajovať, prejaví sa u nich štokholmský syndróm.

Nikto zo zamestnancov Sociálnej poisťovne a Úradu práce nechcel túto prácu. Chlapci chceli byť športovci, automechanici a vojaci, dievčatá speváčky, baleríny a veterinárky. Žiaden osemročný človek nezdvihne v lavici ruku a nepovie: „Pani učiteľka, ja by som, prosím, chcel byť samostatný odborný referent. Prípadne aj nesamostatný.“

Prešov. Nedokážu ani otvoriť dvere, ako chcú riadiť sociálne zabezpečenie?

Posudkoví lekári pôjdu viazať gázu do Pásma Gázy. Gáza je správny slovenský preklad palestínskeho územia Gaza, kde sa vyrába a hojne používa gáza, pretože členovia hnutí Hamas a Fatah sa tu každodenne ohadzujú kameňmi, presne podľa príslovia: „Kto do teba kameňom, ty doňho tiež kameňom.“ Salman hodí kameň do Mohameda. Mohamed udrie Amira panvicou na falafel. Ale nie ten Mohamed, iný Mohamed. Našich doktorkov to bude baviť určite viac než písať v Medzilaborciach tisíc tristej starej babe papier na osteoporózu.

O prácu z dôvodu nepotrebnosti prichádzajú ľudia pravidelne, pozrite na dozorcov koncentračných táborov alebo opravárov VHS rekordérov. A pozrite na poľné ľalie, ako rastú, nepracujú, nepradú (Matúš 6:28). Boeing v roku 2001 prepustil zo známých dôvodov 30 000 zamestnancov, Airbus 6 000. Z celkom neznámych dôvodov stratilo na Slovensku v rokoch 2009-2011 prácu aspoň na chvíľu 120 000 ľudí. Verejná správa musí schudnúť do plaviek, je to tučibomba trpiaca vysokým dlhovým tlakom a rozpočtovým diabetes. Návrh liečby: invazívna fiškálna liposukcia.

A aby sme boli úplne demokratickí, zorganizujeme referendum s dvomi otázkami:
1. Súhlasíte s umiestnením jadrových zbraní na území Slovenskej republiky?
2. Chcete dostávať viac peňazí skôr alebo menej neskôr?

Vitajte v asociálnom zabezpečení. . .

Bardejov. 1. pilier, 2. pilier, 3. pilier. . . koľko pilierov je potrebných na celý vzdušný zámok?