Mohyla Míru v Praci

Česi – najvtipnejší národ Európy

Na počiatku bolo slovo a to slovo bolo u Praotca Čecha. A to slovo bolo: „Ty, Priemysel Oráč, si odteraz kráľ Čechov.“ A tak sa aj stalo a Praotec Čech videl, že to bolo dobré. Potom prišla návšteva z Luxemburska a priniesla so sebou najvyspelejšiu vedu, architektúru a umenie Európy a korunovačné klenoty Svätej ríše rímskej. To bola posledná nevtipná česká historická udalosť. Najprv prišli Rakúšania a vyhlásili: „Das ganze Tschechische Volk ist eine Simulantenbande.“ A skutočne, Česi stovky rokov simulovali, že sú súčasťou Rakúska, zatiaľ čo sa po krčmách durdili, že Cisára neuznávajú a mali by sa odtrhnúť. Najvýznamnejším národným buditeľom raziacim túto myšlienku bol Jára Cimrman.

1. Vypukla prvá svetová vojna a Česi neváhali ani sekundu. Dezertovali, kde sa dalo a intrigovali až v USA, že Rakúšania sú Monarchieschweine a že sa od nich bezodkladne trhajú. Využili na to kontakty a známosti francúzskeho plukovníka slovenského pôvodu, Milana Rastislava Štefánika. Kvôli nemu to museli zahrať tak, že sa od Rakúska-Uhorska oddeľujú spolu so Slovákmi.

2. Vypukla druhá svetová vojna a z Česka sa stal trhací kalendár. Slováci zatiaľ simulovali nacizmus s nemenej katastrofálnymi výsledkami.

Restaurace Mrtvola
Frenštát pod Radhoštěm, Restaurace Mrtvola. Počet obetí stravovania: 0.

3. Česi sa po vojne rozhodli, že najlepším vládnym a ekonomickým systémom bude socializmus a zatiahli do neho aj demokratické Slovensko. S novým režimom si však už po niekoľkých rokoch nevedeli dať rady a prizvali do čela republiky samých Slovákov – Dubčeka, Husáka, Biľaka, Lorenca, Schustera, Čiča a Čalfu.

4. Socializmus sa skončil neúspešne a každý Čech mal odrazu svoj nový oficiálny životopis: „Já jsem s tímhle zřízením nikdy nesouhlasil, byl jsem vždy otevřeně proti a měl jsem kvůli tomu potíže v práci. Ti zatracení komouši, komančové, zpropadenej totáč, chtělo se mi blít. Jsem šťasten, že je to již za námi.“

Policie Olomouc
Olomouc.

5. Československo sa rozdelilo na Česko a Slovensko. Po dvadsiatich rokoch si však Česi ani s týmto útvarom nevedia poradiť, Strakova akadémia je plná Slovákov a pražskú radnicu na nejaký čas ovládla Slovenka. Už ani český penis nie je dosť dobrý.

6. Pritom penis je jediný český superlatív. Celé Česko je jedna veľká sex gang bang lesbická velká prsa swingers párty. Nevera, promiskuita, pansexualita, multigamia a k tomu všetkému ten kvetnatý jazyk: „Hezky kuř, lízej žaluda.“ „Vošukej mě, ty bejku.“

7. Čeština je jazyk vábivý a úlisný, je v ňom ťažké identifikovať hlupáka. Čech melie a melie a vy netušíte, že máte česť s trochu jednoduchším exemplárom.

8. Česko je plné divných mien a názvov, všade samý Dopil, Doplival, Prospal, Foukal, Chocholoušek, Ovčáček, Otakar Brousek mladší a obce ako Pičín, Peklo, Brno, Konětopy u Pnětluk a Židovice u Hnojnic.

9. Česká republika je napriek všetkým týmto slabostiam a nedostatkom vynikajúca krajina. Potrebuje už len jednu vec: musí adoptovať euro.

Žena v Olomouci.
Tamtéž.