BMW Z3

Dobrá kúpa do 10 000 €: BMW Z3

Auto je symbolom slobody. Umožňuje presun z jedného miesta na druhé veľkou rýchlosťou, vidieť veci, ktoré nie je vidno voľným okom z miesta bydliska, zažiť krásu sveta v pohybe. Keďže už vieme, že život nemá zmysel, hľadáme spôsoby ako si privodiť ilúziu, že má. Ja osobne som zatiaľ objavil dva, ten prvý je zaboriť sa do ženského tela podľa vlastného a dobrovoľného výberu, druhý je jazda automobilom po prázdnej ceste. Lenže ľudia už dávno zabudli, čo je to sloboda a používajú autá na dochádzanie do práce a nakupovanie. Vyberajú si svojich plechových robotníkov podľa toho, či majú záruku, nízku spotrebu, či sa im do nich vojdú lyže a či majú sedemdesiat airbagov pre ich platinovo vzácne deti.

Spomeňte si, kedy ste naposledy viezli niekoho na zadných sedadlách? Možno ste zobrali kamarátov na dovolenku, ale oľutovali ste to už po prvej odbočke, kedy niekto vyhlásil, že si zabudol plavky. Alebo ste tých istých kamarátov odvážali domov z baru a zadné sedadlá potom vyzerali ako kožený chliev. Ideálny počet miest na sedenie v aute je 2. Väčšinu času v ňom trávite sám, v kabíne vás vtedy obtúli dokonalý mier. Druhé sedadlo je určené pre konkubínu, ktorú ste na chvíľu pozvali do svojho života, aby ste sa trochu lepšie spoznali, než ju surovo pomilujete a ona sa mohla ísť zajakávať domov.

Aj z týchto dôvodov vám odporúčam kúpiť si roadster. Dobrou voľbou je Fiat Barchetta ak meriate do 170 cm, Mazda MX-5 do 180 cm, Porsche Boxster ak máte 15 000 € a Mercedes SLK ak ste žena. Čím sa dostávame k BMW Z3.

BMW Z3
BMW Z3

Kúpte si niektorý zo šesťvalcov, nech máte trochu pary a k nemu štvorstupňovú automatickú prevodovku, ktorá je úplne hrozná, prevody sa na nej uskutočňujú, ako keby celý motor padal zo schodov, ale práve v tom je ten vtip a dôvtip a v rušnej mestskej premávke nebudete musieť miešať a šliapať, čo je veľká výhoda, keďže budete mať pravdepodobne spustenú strechu a vaše komické pohyby budú pozorovateľné z chodníka. Na otvorenej ceste vás potom čaká Kurvenspaß – zábava v zákrutách.

Áno, auto je vyrobené v USA, je hlučné, strecha niekedy netesní a kufor je veľmi malý, ale snáď sa nebojíte vody a majiteľka poprsia si aspoň nebude voziť celú skriňu, keď pôjdete na víkend do Fiľakova. Čo iné si chcete za 10 000 € kúpiť? Passat kombi? Nedajte sa vysmiať!

BMW Z3