Je to všetko úplne jednoduché

Každý človek chce vo svojom živote dve veci – lásku a peniaze. Kombináciou týchto dvoch ingrediencií sa snaží namiešať niečo, o čom každý hovorí, ale nikto to nikdy nevidel – šťastie. Lásku chce človek preto, lebo nechce byť sám, pretože buď nemá vlastné peniaze a potrebuje cudzie, alebo má vlastné peniaze a nemá ich komu ukazovať. Peniaze chce preto, aby si mohol robiť, čo chce, kedy chce, s kým chce a bez predbežných opatrení. Všetci ľudia preto v živote riešia niekoľko problémov spojených s láskou a peniazmi, ktoré sa im obyčajne za ich dlhý život vyriešiť nepodarí. V okamihu, kedy už vedia, že to naozaj nestihnú a nedokážu, zadovážia si pomerne jednoduchou technológiou deti a vložia celú svoju nádej na vyriešenie predložených problémov do nich. Niektorí zasa celkom zabudnú, čo to vlastne bolo, čo chceli tak urputne vyriešiť a obrátia sa k pestovaniu duchovnej oblasti života alebo k nejakej sympatickej látkovej závislosti. Tie problémy sú štyri:

1. Ako získať lásku, konkrétne ako nájsť muža, ktorý za všetko zaplatí, prípadne ako nájsť ženu, ktorá poskytne svoje lono a čo možno najväčšie zásobníky mlieka pre účely prostej zábavy.

2. Ako získať peniaze, čiže ako za úplatu predstierať, že na niečom záleží (zamestnanci), alebo ako s úsmevom na tvári zabiť človeka a zmocniť sa jeho majetku bez toho, aby nás uväznili a rovnako zabili (podnikatelia).

3. Čo robiť s láskou, keď ju už máme. Ako sa nezblázniť, keď sa láske minú peniaze a ako sa ovládať, keď sa láske nechce poskytovať lono pre účely prostej zábavy.

4. Čo robiť s peniazmi, keď ich už máme. Ako si nekúpiť cisternu slivovice a motorku s 200 konskými silami a dožiť sa nasledujúceho dňa.

Všetko, čo sa na svete deje, napríklad útok Iraku na Irán, útok Ivana na Igora, zachytenie kontrabandu kokaínu poľskou políciou, nezachytenie kontrabandu extázy švédskou políciou, narodenie sloníčaťa v zoo namiesto na savane, nová sezóna pôvodného slovenského seriálu, bankový produkt zaručene bez poplatkov, nedemokratické voľby v Demokratickom Kongu, každé vypité pivo, každý vybitý zub, každý blší skok, to všetko je motívom alebo dôsledkom riešenia životných problémov, pretože niekto hľadá lásku a potrebuje peniaze. In medias res, opona sa dvíha, vulva sa otvára, vitaj na svete, máš štyri problémy.