Peniaze

Koľko peňazí potrebujete na prevádzku peknej konkubíny?

S rastúcim zostatkom na bežnom spotrebiteľskom účte bez kontokorentu sa rozširujú vaše pohlavno-spoločenské možnosti, to je pravda. Je však toto rozširovanie nekonečné? Je možné dosiahnuť výšku ročného príjmu, nad ktorou už nezoženiete krajšiu a vášnivejšiu súložnicu? Existuje niečo ako sexuálna hraničná užitočnosť?

Prípad 1: sociálna dávka 69 €
Ste násťročný absolvent strednej školy, alebo starší muž, ktorý sporadicky pracuje v sezónnych zamestnaniach v cestovnom ruchu alebo poľnohospodárstve. V oboch prípadoch ste nezamestnaný a nemáte nárok na šesťmesačnú podporu, dostávate len základnú sociálnu dávku, a možno ani tú nie. Ste skrátka šôrc. Zoznámite sa s dievčaťom, čiže samicou človeka do 25 rokov, a navzájom sa priťahujete. Ona nemá tvár bohyne estetiky, zato má dobre rozoznateľný reliéf hrudníka. Vy nemáte mincu, ktorou by ste zaplatili jednu odmerku Müller-Thurgau, ale máte roštiacky úsmev a veľa napínavých historiek z letných brigád. Rozhodnete sa preto posunúť váš vzťah do telesnej roviny, a to do roviny vertikálnej, pretože bývate s rodičmi a novú kamarátku si nemáte kam odviezť. Svoje vzájomné napätie uvoľníte dlaňami v málo osvetlenej časti mestského parku a rozlúčite sa. O niekoľko dní rýchlohmatnej dáme zavoláte z kamarátovho telefónu, pretože na svojom nemáte žiadny kredit, no dáma nedvíha. Záverečné ustanovenie: Potrebujete viac peňazí.

Prípad 2: plat v štátnej službe 500 €
Máte užitočnú prácu v nemenovanej štátnej inštitúcii, napríklad vydávate povolenie, na základe ktorého môže človek robiť niečo, čo by mohol robiť aj bez tohto povolenia, keby ste sa ho nepýtali, či má také povolenie. Zoznámite sa s dievčaťom, prípadne aj ženou. V piatok večer ste jej uhradili neuveriteľné štyri odmerky Frankovky Modrej, na základe ktorých vám ona okamžite vydala povolenie na vstup do jej telesného chrámu. Exkurzia sa vám veľmi páčila, preto sa chcete s dámou stretnúť znova. Zavoláte jej z vlastného smartfónu Huawei. Dáma zdvihne, no ďalšie povolenie udeliť nechce, pretože sa hanbí vydávať nedôstojné zvuky v byte, v ktorom s vami býva váš kamarát bez kreditu. Navrhne preto obstarať vlastný príbytok, nezávislú konštrukciu pod názvom rodinný dom. Navštívite banku a s pracovníkom pobočky zhodnotíte vaše možnosti. Záverečné ustanovenie: Musíte si nájsť nejakú, čo sa nehanbí. Alebo potrebujete viac peňazí.

Prípad 3: predajca medicínskych prístrojov a medicinbalov 3 000 €
Obchádzate nemocnice, polikliniky a školské telocvične, aby ste ponúkli kvalitné výrobky za primerané ceny. Po ťažkom dni v Krupine sa v nočnom bare vo Zvolene zoznámite s dlhonohou ženou s podmanivým pohľadom (naozaj veľmi podmanivým, niečo ako keď sa vretenica pozerá do hrabošej nory) a kúpite pestrofarebný kokteil s papierovým dáždničkom. V neďalekom hoteli následne dôjde k neľútostnej bitke deviatich končatín. Ráno by ste sa za normálnych okolností mohli rozlúčiť a vydať sa vstriec ďalším bezduchým promiskuitným dobrodružstvám, vy jej však napriek v izbe visiacemu cynizmu musíte ukázať, že je jedinečná ľudská bytosť a nie mojito srkajúci matrac. Pozvite vretenicu na obed do Viedne. Nech zavolá do roboty, že zjedla jogurt po dátume spotreby (čo je vlastne pravda) a o necelé tri hodiny už môžete spolu sedieť v Cafe Diglas na ulici Wollzeile 10.

Cafe Diglas, Viedeň.
Je to len pracovný obed s kolegom, ale na čo rakúska kráska myslí. . . ktovie.
Cafe Diglas, Viedeň.
Personál v stredne rýchlom tempe.
Cafe Diglas, Viedeň.
Najobyčajnejšie jedlo: jablková šťava s vodou, rezeň so zemiakmi. Konkubíny nemáme.

Cafe Diglas je všetko. Kaviareň, cukráreň, raňajkové bistro, dizajnová reštaurácia aj nočná absintová putika, všetko s konzervatívnym habsburským odkazom vyrytým do priestoru zariadenia. Podnik založil v roku 1875 istý Hans Diglas a jedným z prvých hostí bol ešte istejší František Jozef I., hoci vtedy to bolo ešte na inej adrese. Dnes si tu môžete dať výdatné raňajky už od 5,20 €, kávu za 2,80 € a pivo za 3,50 €. K tomu veľký výber hlavných jedál, nápojov a zákuskov. Za cenu veľkého koženého medicinbalu sa tu racionálne vystravujete a ukážete novej známosti, že ste austrofil a monarchistický nostalgik, čiže ste vypočítateľný, máte stabilnú povahu a náladu a dá sa na vás spoľahnúť. Záverečné ustanovenie: Napriek týmto žiadaným vlastnostiam manžela na vás aj tak zabudne. S niektorými ženami sa nedá vyjednávať, nepomôžu hrozby, ani milodary. Hľadajte ďalej, aspoň to máte pestré. Alebo potrebujete viac peňazí.

Prípad 4: spravodlivý osvietený magnát 100 000 €
Ste majiteľom továrne na medicínske prístroje. Nepamätáte sa už celkom presne, ako ste k nej prišli, bolo to ešte začiatkom 90. rokov minulého storočia, ale marí sa vám, že ju máte buď od Boha, alebo od kamaráta-ministra. Staráte sa o každodenný chod firmy, no vymýšľate aj nové stratégie a produktové či trhové expanzie. Kamkoľvek sa pohnete, všade vidíte pekné ženy. Sedíte na obede, pri vedľajšom stole žena. Parkujete auto, na chodníku žena. Ako keby vás sledovali. To snáď nie. Nemáte veľa času, ani virilita už nie je, čo bývala, pôsobíte nervózne, prchko, čo by tak mohli tieto osoby od vás chcieť? Dodatkovú kreditnú kartu. Jedná sa o šikovný bankový produkt, k hlavnej karte sa vydá ďalší plastik, ktorý môže nezávisle putovať a nakupovať, kreditný účet však zostáva jeden a ten istý, váš. Nová kišasoňka vám za ňu rada dá pusu na veľmi vysoké čelo a nechá sa pochytať, nič viac už váš lekár neodporúča. Nahliadnite do výpisov z karty a skúste vyhodnotiť, aká prudká je zmena životnej úrovne vašej lásky a ako dobre ju znáša. Ak výdavky prekročili 1000% jej pôvodných nákladov a ona sa usmieva ako had pred myšou dierou, dajte dodatkovú kartu zrušiť. Je to pre jej vlastné dobro, akurát sa bude musieť trochu pohanbiť, keď pokladník u Diora vytiahne nožnice a cvak. Záverečné ustanovenie: Fyzická krása žien a ich sklon k telesnosti rastú do príjmu cca. 40 000 € ročne. Nad touto čiastkou už len klesá ich duševné zdravie.