Niekoľko rád pre začínajúce zlatokopky

Dámy, slečny, súdružky, ideme hľadať boháča a máme pre vás hneď dve správy.

ZLÁ
Dnes už nie je možné lokalizovať majetného muža voľným okom. Pred dvesto rokmi by ste si Arthura Wellesleyho, vojvodu z Wellingtonu, všimli v dave anglických vojakov do dvoch sekúnd, dnes už sa dá taký vojvoda stretnúť aj v tričku Hard Rock Cafe a psom rozžutých flip-flopoch. Šaty nerobia človeka, odkedy sme otvorili textilné manufaktúry v Číne a Bangladéši a postavili nákladné lode s nosnosťou 15 000 kontajnerov.

DOBRÁ
Magnet na magnáta stále existuje, no mali by ste vedieť, drahá, že samotný prepych vás nebude baviť večne. Nebudete vôbec prvá, keď nakoniec zistíte, že chcete byť oveľa radšej s niekým, kto vás dokáže rozosmiať. A roztúžiť. Robte tak, aby keď príde, už nebolo neskoro.

V škole a v práci si všímajte mužov, ktorí chodia na obed vonku, nie do miestnej jedálne. Choďte tiež von, ale prineste si so sebou len rožok alebo sendvič v papierovom vrecúšku, otvorte si ho niekde na lavičke a tvárte sa, že ste smutná, ale predstierate, že ste šťastná, čiže správajte sa ako normálny človek. Akcionár Boeingu si to všimne a pozve vás na obed. Povedzte mu, akú veľkú radosť vám to urobilo, srdečne mu poďakujte a sľúbte mu, že nabudúce zaplatíte spoločný obed vy. Porozprávajte mu, ako rada chodíte do divadla a do kina a že teraz hrajú nejaké úžasné predstavenie, no kvôli práci tam nemôžete ísť a je to v inom meste a bolo by to dosť drahé. Pripravte si veľký úsmev, pretože občan Monaka už čoskoro donesie dva lístky. Ak by vás náhodou zaujímalo, prečo bohatí muži rozdávajú peniaze ženám, tak je to z dvoch príčin:

1. Bohatí muži dostali peniaze od svojich rodičov a nerozumejú ich koncepcii, ani ich funkcii obeživa a uchovávateľa hodnoty.

2. Bohatí muži zarobili peniaze sami, majú vysoké sebavedomie, považujú sa za inteligentných a prefíkaných, čo sa navonok môže prejavovať veľkodušnosťou.

Keď sa spolu vyberiete do kina, neberte si so sebou žiadne peniaze. Nesiahajte na účet v reštaurácii, vždy len pekne poďakujte a nežne sa usmievajte, chyťte ho za ruku a milo sa mu prihovárajte. Môžete povedať niečo ako: „Vedel si, že existujú dva druhy cíceru? Desi a kabuli.“

Súčasné moderné kiná sú takmer výlučne umiestnené vo veľkých nákupných centrách. To je veľmi vydarené a praktické riešenie. Po filme totiž budete musieť prejsť okolo mnohých butikov a obchodíkov. Pomaly a postupne sa pristavujte pri jednotlivých výkladoch, zasnene sa pozerajte na vystavený tovar a jemne vzdychajte, ako sa vám niektoré výrobky veľmi páčia, no nemôžete si ich dovoliť. Norfolk sa ponúkne niečo vám kúpiť. Pozor, nesmiete mu to dovoliť. Dokonca musíte povedať: „To ti nemôžem dovoliť.“ A začnite kráčať preč od výkladu. Bohatý muž bude trvať na svojom. Urobte scénu, že to neprichádza do úvahy a že je to vylúčené, nakoniec sa akože upokojte a privoľte, že jednu vec vám teda kúpiť môže. Časom sa už pri výkladoch nebudete musieť ani pristavovať, ani vzdychať, postačí, že sa na niečo len pozriete. Nezabudnite sa pozerať na čoraz drahšie a drahšie veci. Eurokomisár vás má rád a chce sa o vás postarať. Nechajte ho urobiť vás šťastnou.

Niektoré vaše kamarátky a všetci chudobní muži vás v tomto okamihu začnú častovať pojmom zlatokopka. Toto slovo sa objavilo v polovici 19. storočia v severnej Kalifornii, keď miestni osadníci objavili v horách trblietavý žltý materiál. Samozrejme, takmer všetci dobyvatelia vzácneho kovu boli muži, zlatokopky boli skoro nevídaná vec. Dnes sa však povrchovému baníctvu a hutníctvu kovov venuje značná časť ženskej populácie. Zlatokopky požadujú súkromné lietadlá a vagóny šiat, šperkov a topánok, striebrokopky idú po domoch, loftových bytoch, vlastnom aute a nevlastnom dieťati a bronzokopkám je treba zaplatiť manikúru, účet za telefón a vydanie nového cestovného pasu. Na vidieku táto klasifikácia pokračuje, dievčatá z dobrých rodín s rozvinutým gazdovstvom, ktoré nehľadia na mužovo ekonomické pozadie a skúmajú len jeho morálnu integritu a fyzickú silu, sa nazývajú zemiakokopky, hnojokydky a pluhoťažky.

Preto nestrácajte čas, zaraďte sa a kopte. Čakajú vás dovolenočky, výletíky, obedíky, šatičky, topánočky, kabelôčky, pyžamká, negližká, plavočky, zmenšené nosíky, zväčšené kozičky, solárka, sauničky, pohodička. Vášho nového kamaráta čaká stýčok.