Sedemtisíc kultivarov paradajok, jedna metóda združovania. Steckovics, Frauenkirchen, Rakúsko.

Všetko, čo na tomto svete robíme, robíme z dvoch dôvodov. Prvý, aby sme nemysleli na zbytočnosť našej existencie, a druhý, aby sme mali o čom rozprávať ženám, než s nimi začneme preberať naše telesné požiadavky, pretože tie sa v západnej kultúre nesmú deklarovať ihneď, ale až s niekoľko hodinovým odstupom. Vo východnej kultúre sa dokonca nesmú deklarovať vôbec. Preto muži stavajú továrne, lietadlá (v tých továrňach), budovy, bankové produkty (v tých budovách), skladajú hudbu a jazdia na motokáre. Žiadny normálny človek nechce pracovať, nikto nechce dni a noci sedieť nad výkresom lietadla alebo počítať výnosnosť kurzového swapu, ale robí to, pretože to potom porozpráva nejakej žene, ktorá tieto činy tvorivosti a úspechu ocení a rozhodne sa, či za odmenu poskytne telesné služby.

Naničhodníci, ktorí nemajú nič rukolapné, čím by pozdvihli našu civilizáciu, musia vymýšľať divoké športy, windsurfing, kite surfing, maratóny, ultratriatlony, hocičo, kde sa veľa skáče a behá a špliecha voda. Alebo sa chvália, ako niekomu asertívne vynadali za nesprávnu čiastku na faktúre, že išli 240 km/h na Mitsubishi Galant, alebo že vypili sedem pív a štyri borovičky a „nič im nebolo“. Hľadajú kombináciu aktivít, ktoré na ženy urobia najlepší dojem a vyvolajú najvášnivejšiu telesnú túžbu. Peniaze na sporiacom účte sú tiež dobré, no tie si už dámy od druhej polovice 20. storočia vedia zarobiť aj samé.

Najpríťažlivejšia činnosť
Po dlhšom testovaní a porovnávaní som ako najefektívnejšiu a najerotickejšiu záľubu vyhodnotil pestovanie paradajok. Zamyslite sa, nemusíte skákať, behať, namočiť sa, pomočiť sa, nemusíte kupovať drahé automobily, ktoré niekto skonštruoval, aby mal sex, pritom stačilo, keby pestoval paradajky. Predstavte si nasledujúcu situáciu. Ste na spoločenskej udalosti, napríklad na oslavách Karpatsko-duklianskej operácie. Žena s junónskou postavou sa vás opýta, čo robíte:

„Ja pracujem v oceliarskom priemysle ako Sales Manager, ale doma pestujem paradajky.“
(Žena: Hmm, to vyzerá na riadenie ľudí, tam bude variabilná zložka mzdy a koncoročné bonusy. A oceľ, ak sa nemýlim, ide. A má pozitívny vzťah k živým veciam.)

„Paradajky sú botanicky ovocie, ale pre účely gastronómie sú považované za zeleninu.“
(Žena: Sčítaný, zanietený pre vec, žiadny vetroplach, bude pekne sedieť doma, prípadne v záhrade pri paradajkách. Čo teda znamená, že má dom. Alebo chatu.)

„Existujú tisícky odrôd a kultivarov. Ja pestujem najviac Ox Heart, to je v preklade býčie srdce a plody majú presne ten tvar, haha. Niekedy mám Maďarské oválne a teraz som skúšal San Marzano, ale Ox je môj favorit.“
(Žena: Šikovný, pracovitý, húževnatý. A nepotrebuje veľkú rôznorodosť a častú zmenu. Nevymení ma hneď za inú sortu. Už som napoly vyzlečená.)

Najľahšia činnosť
Ak sa teraz obávate, že kvôli chvíľkovej rozkoši ste žene narozprávali všelijaké poľnohospodárske nezmysly, ktoré budete musieť neskôr verifikovať lopotením sa v hline a hnoji, tak s tým prestaňte. Pestovať paradajky je najľahšia vec na svete. Zájdite do rakúskej obce Frauenkirchen. Je to 187 km z Dubnice nad Váhom, 304 km zo Šumperku a 1 785 km z Jönköpingu. Navštívte tu firmu Stekovics na ulici Schäferhof 13. Majiteľ Erich Stekovics kedysi študoval teológiu a bol učiteľom náboženstva, no po dlhých rokoch duchovného blaha mu začalo chýbať blaho telesné, preto si otvoril obchod s paradajkovými priesadami. Desať až pätnásť centimetrov vysoké rastlinky v malých nádobkách stoja 3 eurá za kus, k dispozícii sú praktické palety na 8 kusov a pri nákupe nad 100 eur dostanete zadarmo priesady mäty a čili papričiek. Doma ich vyberte z dočasných kvetináčov a ******* ich do zeme. Žiadna starostlivosť, žiadne skleníky, vďaka globálnemu otepľovaniu sa paradajkám darí aj na Kysuciach. A keď sa nezadarí, kúpite ďalšie a znovu ich do ******* zeme. Máte tak ďalšiu zámienku na výlet do Rakúska a tentokrát už so sebou vezmite aj dotyčnú milosťpani, nech ohodnotí vašu dobrodružnú povahu a cestou späť sa zastavte vo Viedni na kávu a koláč, aby mohla oceniť vašu štedrosť.

Výsledok rajčiakového snaženia
Upútali ste švárne dievča zaujímavým a optimistickým životným štýlom, zabili ste veľa času premávaním medzi Frauenkirchenom a vaším bydliskom, čím ste si šikovne ukrojili z neznesiteľného a márneho života a užili si hodnotnú dámsku spoločnosť (po návrate z Viedne vám už gombík na nohaviciach rozopínala zubami). A možno. . . možno budete mať aj nejaké paradajky.