Výhody a nevýhody spolunažívania so ženou

Keď si nájdete ženu, tešíte sa z toho. Šaliete z nočných rozhovorov („To, že mám dole podprsenku, ešte neznamená, že sa budeme milovať.“), z vône a dotykov a čudujete sa, ako ste bez nej mohli doteraz vôbec žiť. Po čase však začnete vzdychať, kde ste takú kreatúru vyhrabali, pred rozhovormi utekáte rýchlo do práce, šaliete nad každou novou dečkou na vašom nábytku a čudujete sa, ako dlho ešte budete môcť takto žiť. „Mám ju rád“ sa mení na „***** ma z nej“, „kde si, bobačku“ na „kde v **** si“ a „tento rok sa možno vezmeme“ na „tento týždeň ju asi zabijem“. Potom ženu opäť nemáte a máte veľkú radosť, že môžete piť a fajčiť bez dychovej skúšky a časového obmedzenia, tešíte sa na voľnú, beztrestne ovracateľnú kúpeľňu a čudujete sa, ako to žijete a ako dlho to bez nejakej mäkkej stvory ešte vydržíte. Hojdačkový cyklus extázy a agónie spolunažívania so ženou (červená funkcia) aj relatívnu pohodu bez ženy (zelená funkcia) je možné vyjadriť graficky:

Interpretácia funkcie
Každú mladú ženu je možné predstaviť si ako nezávislú organizáciu bez právnej subjektivity. Každá vykonáva svoje štandardné činnosti – klebetenie, nakupovanie a maškrtenie – a hľadá partnerskú organizáciu, ktorá disponuje potrebnými komplementárnymi činnosťami – financovaním a oplodňovaním. Keďže však nemá právnu subjektivitu, nedokáže sama rozhodovať, koľko partnerských organizácií celkovo potrebuje a z krátkodobého hľadiska nie je schopná určiť, ktorá je najlepšia. V ľudskej reči: keď sa o ženu uchádza viacero mužov naraz, žena nevidí dôvod, prečo by sa nemohla zavďačiť viacerým z nich, prípadne všetkým. Ak je potom jeden zo záujemcov konzervatívne založený, citovo angažovaný a teritoriálny a penetrácia jeho dámy iným pánom mu spôsobuje ovčie kiahne, a ste to náhodou vy, bude to zlé. Právnu subjektivitu si ženy zvyčajne udeľujú neskôr, nezriedka až okolo štyridsiatky. Vtedy si ich valné zhromaždenie odhlasuje, že jednej z partnerských organizácií je potrebné udeliť exkluzívne zastúpenie, lebo časy sú zlé a o zrelý sortiment nie je záujem.

Špeciálna rada
Po každom konkubináte sa presťahujte do iného okresu. Neverili by ste, čo dokáže pár kilometrov administratívneho rozdelenia. Za vedľajším kopcom na vás čaká nová identita. 79 Sloveniek a 77 Češiek by vám malo stačiť.