Odôvodnenie zrušenia slovenských štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja

Traja králi
Evanjelium podľa Matúša 2:1-12 je jediné miesto, kde sa spomína táto udalosť. Píše sa, že prišli „mudrci z východu“. Nepíše sa, že to boli králi a už vôbec nie, že boli traja. Odvodzujeme to len z toho, že priniesli tri dary: zlato a dve žbľuchty. Dnes máme sviatok preto, lebo 7. januára majú Vianoce pravoslávni, tak im robíme natruc, že aj my máme voľno.

Veľký piatok
Česi v tento deň pracujú, hovada, cajzlové, serou nám na Ježíše. Problém je v tom, že pred Ježišom aj po ňom zažili rovnaké útrapy tisíce ľudí. Práve teraz uzbecká tajná služba ponára disidenta do horúceho oleja a v Rakúsku má otec v pivnici dcéru priviazanú ku kovadline, no my stále riešime jedného kazateľa. Vráťme sa však o deň skôr, k Judášovej zrade. Ježiš si ho vybral za apoštola a ten ho odovzdal do rúk veľkňazov. Keď Judáš zistil, že Ježiša ukrižujú, zabil sa, hanba mu nedovolila žiť ďalej. Naproti tomu Peter nášho Spasiteľa trikrát zaprel, vážne naštrbenie dôvery. Čo robiť s takým slabým necharakterným človekom? Presne tak, urobíme ho hlavou Cirkvi.

Veľkonočný pondelok
Vysmievame sa z ramadánu, ale naše obdobie od Popolcovej stredy po Veľký piatok je to isté, len moslimovia si nemažú popol na čelo. Veľkonočný pondelok slúži na katarziu po dlhom pôste, konečne sa môžeme napiť a nasýtiť, prebytočnú potravu vyvrátiť na bielu košeľu z Prostějova a ohmatávať ženy pod zámienkou olievačky. Dopravný inšpektorát Policajného zboru Slovenskej republiky má na Veľkú Noc Vianoce, každý dobrý krescan-katolík za volantom nafúka aspoň 0,8.

Sviatok práce
Počas štyridsiatich rokov studenej vojny sme počúvali, akí sú Američania skazení a celý západný blok sú perverzní imperialisti, ktorých jedného dňa pochováme a mier a zdravá výživa mládeže navždy zvíťazia. Len sa nám už zabudli zmieniť, že 1. máj sa oslavuje pri príležitosti robotníckej demonštrácie v Chicagu, kde AMERICKÍ robotníci požadovali 8-hodinový pracovný čas. Výmena názorov si vyžiadal 11 obetí, 4 na strane polície. Nič by sa nebolo stalo, keby jeden z robotníkov nepriniesol na zhromaždenie kúsok dynamitu. Dnes je tento sviatok bezvýznamný, vo Francúzsku majú od roku 1990 35-hodinový pracovný týždeň, v nemeckom Volkswagene mali ešte v roku 2006 28,8 hodiny, potom sa vrátili na 35. Arbeit macht nicht frei, Freiheit macht frei. Wir brauchen keinen ersten Mai.

Deň víťazstva nad fašizmom
Vojaci sú ako malé deti. Chladnokrvné bezočivé napaprčené beštie. Keď Američania 7. mája 1945 chytili v Remeši Jodla, dali mu podpísať bezpodmienečnú kapituláciu Nemecka. Lenže 8. mája našli v Berlíne Keitela, najvyššieho veliteľa Oberkommando der Wehrmacht, tak si povedali, že kapituláciu dajú podpísať jemu: „Vyššia šarža, väčšia potupa pre vás, väčšia frajerina pre nás. Podpíš, sviatok bude ôsmeho, nie siedmeho.“ No potom prišli Rusi a začali sa ponosovať, že čo sa oni natrápili na východe a oni nič nepodpíšu? Maršal Žukov chcel dať najväčší autogram, ale meškal, prišiel až hodinu po polnoci. Rusi, ako ich poznáme, si potrpia na presnosť, preto je ich víťazný deň 9. máj. My sme sa po roku 1989 presunuli späť na 8. mája v zmysle platných smerníc NATO. Systém 1. + 9. bol lepší, týždeň s 1. májom bol trochu iný než nasledujúci. Teraz je voľno v rovnaký deň dva týždne za sebou, zažívame vyvaľovacie déjà vu.

Žukov podpísal 9. mája, stereotypicky dochvíľny Keitel už 8. mája.

Sviatok svätého Cyrila a svätého Metoda
Dvaja Gréci prišli na Slovensko a nepriniesli ani ouzo, ani caciki, bifteki, suflaki, suzuki, dolmadaki, ani len obyčajné olivy. Ani nás nenaučili tancovať sirtaki. Ani na faktúre nepodvádzali, ani štrajk nevyhlásili, no divná dvojka. Prišli len skomponovať písmo pre náš jazyk, v tom čase takú archaickú rusnačtinu. O 1200 rokov neskôr Slováci komentujú na Facebooku: „Vizeraš perfekne. Krasny vihľat.“

Výročie Slovenského národného povstania
Čo i len jeden gardista obliekol v roku 1944 partizánsku uniformu a potom volal na slávu Sovietskeho zväzu, celé čaro odboja je stratené. Môžeme sa predbežne dohodnúť, že tak urobili dvaja? SNP dnes slúži už len na šaškovanie miestnych politikov s vencami. Je niečo horšie než slivovicovo-slaninový civil, ktorý predstiera, že mu je ľúto padlých vojakov a klania sa ohyzdnému falošnému boľševickému mramoru? A tí akože veteráni. Mumifikované strašidlá, nevie, ako sa volá, ale salutuje ozlomkrky. A medaily sa hompáľajú, za každého Nemca, ktorého zastrelil, potom ako sa ten vzdal, jedna.

Deň Ústavy Slovenskej republiky
Skupina osôb (niektoré zdroje uvádzajú pomenovanie „skupinka“) napísala brožúrku, do ktorej okrem iného uviedla, že legislatívne ohraničujú 49 035 km2, prepíšu tu na seba všetko, čo nie je privarené reťazou a od***ú každého ***áka (svojský justičný žargón), ktorý im v tom bude chcieť zabrániť. 25 rokov išli bez zaváhania, v roku 2018 sa trochu pomotali, starí agenti pomreli a noví mladí sa v kokaínovej hmle nevedia orientovať. Starí sa v koňakovej vedeli. Ale všetci sa vzchopia a ruksaky s hotovosťou budú lietať po motorestoch naďalej.

Sedembolestná Panna Mária

Sviatok všetkých svätých
Smejeme sa Egypťanom, koľko sa narobili s obrovskými pyramídami pre ich faraónov, ale koľko žuly, mramoru a betónu sme navŕšili na krescanských cintorínoch, to nevidíme, lebo naša Gíza je roztrúsená po celej krajine. Na Slovensku zomrie každý rok 50 000 ľudí. Dajme tomu, že 10% je pochovaných do nového hrobu, ktorý váži asi tonu. Nelogická a neekologická tradícia. A čo tie urny, kolumbáriá, domy smútku, kované brány a všetky tie plastové kytice a kahance? Do hrobu aj s týmto sviatkom.

Deň boja za slobodu a demokraciu
Viď Deň Ústavy Slovenskej republiky.

Štedrý deň
Ježiš sa nenarodil v decembri. Nekázal nám rúbať ihličnaté stromy. V Izraeli ani nemali jedle. Pán nenariadil variť, piecť a cukrovať pre štvorčlennú rodinu ako pre predsedníctvo Svetovej federácie sumo. Žiadne svetlá na domoch spôsobujúce brownouty. Žiadna kázeň o kupovaní vecí blížnym, ktorí ich nechcú a musia podávať oscarové výkony Meryl Streep, ako sa im ten šál 65% polyester 35% bavlna páči. Máme len milovať, odpúšťať, robiť druhému, čo chceme, aby on robil nám (čiže veľa 69) a veriť.

Prvý sviatok vianočný
Druhý sviatok vianočný

Oddychové dni po konzumácii menu Svetovej federácie sumo.

Všetko zrušiť.
Proletári všetkých krajín, do roboty!