Zvieratá sú cool a milujú zoo

Zoo je miesto, kde držia zvieratá. Ja mám veľmi rád zvieratá! Sú oveľa zábavnejšie ako rastliny, stromy a hmyz. Zoo sú zariadené vždy tak, aby verne kopírovali prirodzené životné prostredie zvierat. Veľa ľudí si to neuvedomuje, ale zvieratá považujú zoo za nebo. V ich mystickom náboženstve všetky zvieratá veria, že jedného dňa, keď zabijú dostatok iných zvierat, budú prijaté do zvieracieho neba, kde nebudú musieť pracovať, ani si hľadať potravu a kde sa nebudú musieť (a dokonca ani môcť) hýbať. Zvieratá chcú byť chytené a chcú ísť do zoo. Čo myslíte, prečo stojí jeleň nehybne na ceste, keď naňho zasvietite diaľkovými svetlami? Čaká, kým ho chytíte a odveziete do zoo. Bohužiaľ, dívať sa na jeleňa v zoo je strašná nuda, preto ich každú jeseň kopu postrieľame. Ak by ste sa chceli o zvieratách dozvedieť viac, najlepšie by bolo spýtať sa na ne riaditeľa zoo.

Riaditeľ zoo vie o zvieratách veľmi veľa. Napríklad presne vie, koľko vody musí počas povodne natiecť slonovi do jeho prirodzene africkej betónovej ohrady, aby ho mohol dať zastreliť a podať novinám hlásenie, že sa nedal zachrániť, a vôbec, je to jeho vina, že sa nechal zatvoriť do zoo v miernom pásme. Hlupák jeden nosatý. Riaditeľ zoo vie o zvieratách takpovediac všetko. Raz nám rozprával, že zvieratá sa vyvinuli pred miliónmi rokov. Keď to hovoril, niekoľko ľudí s veľkou čiernou knihou sa s ním začalo hádať. Potom niečo a niečo a stalo sa nešťastie. Ja sám viem aspoň toľko, že zvieratá v zoo sú rady, keď ich kŕmite. Každá zoo má špeciálne automaty, do ktorých vhodíte mincu a vypadne vám niečo, čo môžete hodiť zvieratám. Všetky zvieratá to majú rady, okrem tigra. Tiger k podiveniu nemá rád, keď ho kŕmite. Jeden môj kamarát z Izraela kŕmil tigra minulé leto, ale nevedel, že tiger nemá kŕmenie rád a nevšimol si ani obrovskú tabuľu, na ktorej bolo napísané, že tiger nemá kŕmenie rád. Hlupák jeden nosatý. Ale minulý týždeň ho už pustili z nemocnice. Povedal mi, že tento rok už nechce ísť do zoo kŕmiť tigra, pretože ten tiger tam ešte stále môže byť a čakať naňho a on nechce, aby mu zožral druhú ruku.

Zvieratá sú jednoducho cool a ľudia, ktorí majú radi zvieratá, sú tiež cool. Najcool zvieraťom je yorkshirský teriér, čo mal byť pôvodne pes. Preto najcool ľudia sú majitelia yorkshirského teriéra, ktorí chodia do zoo a kŕmia tam tigra, napríklad aj tým yorkshirským teriérom. Ľudia, ktorí nemajú yorkshirského teriéra a nechodia do zoo, nie sú vôbec cool. A nebyť cool je najhoršia predstaviteľná tragédia, ktorá môže v súčasnosti postihnúť moderného človeka.

Na úvodnej fotke sibírsky tiger Dany (1987-2009) v Parku zvierat Stropkov.